CliniCare - derma valček s mikroihličkami

Novinka

Lekársky Expert Dermaroller roller540 ihiel.

Špeciálny derma valček s mikroihlami na aplikáciu krémov a sér do hlbších vrstiev pokožky.

Viac detailov

Skladom - zasielame do 3 dní

33 €

CliniCare - Lekársky Expert Dermaroller 540 ihiel

Dermaroller je špeciálny valček s mikroihlami. Tento valček umožní dopraviť účinné látky obsiahnuté v kréme alebo sére do epidermis a dermis, teda presne tam, kam ho potrebujete.

Ošetrenie je nenáročné na čas, dermaroller sa môže používať na všetky partie tela, nehrozí poškodenie pleti. Môže sa aplikovať aj na citlivú pokožku.

Je veľmi dôležité pri domácom ošetrení si vybrať správnu veľkosť dermarolleru, ktorý má rôzne typy veľkosti ihličiek.

 • Pre kozmetické salóny sa doporučuje veľkosť 0,5 mm
 • Pre domáce ošetrenie 0,2 až 0,3 mm
 • Pre lekárske ošetrenie 1,0 až 1,5 mm

POZOR NA NEORIGINÁLNE DERMAROLLERY

Originálny dermaroller  540 needles  – je profesionálny  lekársky  na mezoterapiu, ktorý  vyvinul v Švédsku.

Dermaroller má ihličky z ušľachtilej ocele a certifikát zdravotníckej pomôcky. Samozrejme že "podnikavci" veľmi rýchlo odkopírovali dermaroller a vyrobili valčeky za pár centov, ktoré však nespĺňajú normu kvality. Je nutné si všímať  z čoho je valček vyrobený, koľko ihličiek obsahuje.

Prečo dermaroller používať?

 • Stimuluje tvorbu kolagénu - vpichy ihiel, ktoré preniknú do pokožky spôsobujú samoregeneráciu pokožky - aktivuje sa tvorba kolagénu a elasténu v pokožke tzv. omladzovací proces.
 • Zmierňuje prejavy celulitídy a strií
 • Niekoľkonásobne zvyšuje absorpciu krémov a sér
 • Účinne napomáha vyhladeniu vrások 
 • Zlepšuje zahladenie jaziev, špeciálne jaziev po akné 
 • Regeneruje pokožku

Ako to vlastne funguje?

Valčekom prechádzajte po vašej pokožke a tým vytvoríte v pokožke drobné vpichy. Tieto vpichy sa stanú transportným tunelom, ktorý dopraví účinné látky priamo do kože.

Navyše, samotné používanie tohto valčeka dokáže podporiť omladenie pleti.

Pred každou aplikáciou je nutné tvár odlíčiť a vyčistiť pomocou dezinfekčného prostriedku. Na takto pripravenú pleť nanesieme špeciálne roztoky. Tvár si vizuálne rozdeľte na časti – čelo, pravé líce, ľavé líce, nos, brada, krk a dekolt.

Začnite na jednej časti tváre a s jemným tlakom rolujte 9 x tam a späť. Potom zmeňte smer rolovania. V pokožke sa vytvoria tisíce mikroskopických pórov, ktoré pomôžu rýchlejšiemu a účinnejšiemu  vstrebávaniu špeciálnych sér, ako iba len pri povrchovej aplikácií.

Akonáhle totiž štruktúru pokožky narušíte drobnými vpichmi, koža zaháji proces regenerácie a vytvorí omnoho viac kolagénu a elastínu než za normálnych okolností. Produkcia nového kolagénu a elastínu redukuje už existujúce vrásky, zvyšuje elasticitu pokožky a vyhladzuje vrásky.

Zákrok trvá 15 – 30 minút. Metóda je spojená s minimálnymi rizikami a je všeobecne veľmi dobre znášaná. Po aplikácií je pleť jemne začervenaná, toto zafarbenie do druhého dňa úplne odoznie.

Ako často môžem dermaroller použivať?

Dermaroller môžete používať každý deň, pokiaľ Vaša pokožka nevykazuje podráždenie po predchádzajúcom ošetrení. Pre citlivejšiu pleť doporučujeme ošetrenie 1 x týždenne večer.

UPOZORNENIE

Nikdy na valček nevyvíjajte príliš veľký tlak. Každá pokožka je inak citlivá.  Ak si nie ste s používaním istí, poraďte sa so svojím dermatológom. Derma valček vždy používajte pre vlastnú potrebu. Z dôvodu prípadnej infekcie ho nikomu nepožičiavajte.

ČISTENIE A SKLADOVANIE

Po použití prístroj opláchnite v horúcej (vriacej) vode a nechajte riadne uschnúť a vložte späť do obalu. Nikdy neukladajte do obalu vlhký dermaroller!

Vždy zaobchádzajte s valčekom jemne a vyhnite sa kontaktu s tvrdými predmetmi a povrchmi.

Re-sterilizácia akéhokoľvek modelu v autokláve alebo za použitia ultrazvuku je ZAKÁZANÁ. Ihly by stratili svoju ostrosť a mohlo by dôjsť k ich oddeleniu od valčeka, čo by mohlo spôsobiť zranenie!

Čistenie (po každom použití) - Čistiaci sprej

 • Postriekajte 3x hlavicu s ihličkami čistiacim sprejom. Počkajte 10 minút.
 • Potom opláchnite ihličky studenou prevarenou vodou pre odstránenie čistiaceho spreja a zamedzenia rizika jeho prenosu.
 • Nechajte uschnúť na vzduchu, potom vráťte dermaroller do ochranného čistiaceho obalu a zatvorte ho.

Pred prvým použitím, by ste mali vedieť:

Nikdy na valček nevyvíjajte príliš veľký tlak! Každá pokožka je inak citlivá.

Predtým ako začnete s terapiou, dbajte na vytvorenie sterilného prostredia pri aplikácii mezoterapie:

1. dôkladne si umyte ruky pod tečúcou teplou vodou s použitím mydlových prípravkov

2. dôkladne umyte miesto, kde bude terapia aplikovaná, a pripravte si:

 • AD RollTD – dermaroller
 • Anti-bakteriálny prostriedok na dezinfekciu alebo antiseptické obrúsky
 • Misku so studenou vodou
 • Umývaciu žinku
 • Čistý uterák
 • Kvalitný hydratačný krém alebo sérum (s obsahom vit. A, C, kolagénu atď.), ampulky pre intenzívnu kúru

Dôkladne umyte pred aplikáciou miesto terapie najskôr vlažnou vodou a použite dezinfekčný prostriedok (napr. sprej Mikrozid), osušte, vyčkajte minimálne 1 minútu, v prípade, že chcete zmierniť pocit bolesti pri použití DERMA-ROLLERA použite krém Emla na znecitlivenie pleti, nechajte ho pôsobiť 10 minút, zotrite a následne omyte miesto terapie studenou vodou bez použitia ďalších prípravkov, osušte, a aplikujte terapiu.

Za použitia jemného tlaku rolujte valčekom DERMA-ROLLER 9 krát každým smerom cez danú oblasť - vertikálne, horizontálne a oboma smermi diagonálne. Pamätajte prosím na to, že epidermis v oblasti okolo očí, nosa a hornej pery je omnoho tenší než v ostatných oblastiach. Preto buďte pri ošetrovaní týchto oblastí obzvlášť opatrný.

Pre dosiahnutie lepšieho výsledku aplikujte na Vašu pokožku po aplikácii Ampulky s obsahom kyseliny hyalurónovej, kolagénu alebo iných účinných látok alebo sérum podľa toho, akú intenzívnu kúru a rýchlu obnovu pleti chcete dosiahnuť.

Po aplikácii je ideálne použiť ešte krém s obsahom kolagénu alebo kyseliny hyalurónovej. 

Valček sa pri intenzívnej 40 dňovej kúre a následnom používaní 1x do týždňa otupí zhruba za 1 rok. Potom je potrebné ho vymeniť, s menej ostrými ihličkami sa jeho účinok totiž znižuje.

Na čo je derma-rollerová mezoterapia vhodná?

Pôsobenie derma-rollera je založené na schopnosti podporovať vlastnú regeneračnú aktivitu organizmu.

Vstup mikroihlíc do kože stimuluje nervové zakončenia v  podkoží, no ihlice sú tak tenké, že pri doporučenom spôsobe použitia nevyvolávajú poškodenie pokožky. Tým zostáva zachovaná ochranná funkcia pokožky. Napriek tomu stimulácia koncových nervových zakončení spúšťa celú škálu fyziologických reakcií, ktoré vedú k procesu hojenia.

Regulovaná tvorba predovšetkým kolagénových vlákien pomocou derma-rolleru vedie k spevneniu pokožky a k vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vznikať napríklad po zápaloch kože typu akné, po ovčích kiahňach, alebo ako dôsledok hlbších kožných infekcií, prípadne ako poúrazové následky.

Jeden vpich ihlou nemôže ovplyvniť atrofické jazvy. Avšak tisíce mikroihličiek na valci derma-rolleru vyvolajú proces novotvorby kolagénu.

Výsledky na pleti spravidla klientky pozorujú už druhý týždeň po zákroku. Pre optimálne navodenie účinku kúru robíme 40 dní 2-3x to týždňa s použiťím ampuliek a sér a následne pre zachovanie účinku 1x do týždňa s následným použitím séra a krému.

Kontraindikácie - Derma valček nepoužívajte, ak trpíte nasledujúcimi problémami:

Nepoužívajte dermaroller na aktívne akné, ekzém, rosaceu, psoriázu, na vyvýšené znamienka a bradavice.

 • Osoby s koloidnými jazvami v anamnéze
 • Osoby s Herpes simplex alebo Herpes labialis v anamnéze
 • Poškodená koža a kože s infekciou
 • Bradavice, nádory kože, solárne keratóza
 • Osoby podstupujúce  chemoterapiu, rádioterapiu, užívajúci vysoké dávky kortikosteroidov
 • Osoby s Diabetes mellitus v anamnéze
 • Tehotné a dojčiace ženy

Absolútne kontraindikácie

Kožné ochorenie prebiehajúce v mieste aplikácie, akútne prebiehajúce ochorenie, ochorenie ovplyvňujúce funkciu imunitného systému, solárny erytém, známa citlivosť na niektorú zo zložiek aplikovaných prípravkov.