Médiá

Pred prvým použitím Dermarolleru AD RollTD , by ste mali vedieť:

Pred prvým použitím Dermarolleru AD RollTD , by ste mali vedieť:
11 Aug

Nikdy na valček nevyvíjajte príliš veľký tlak! Každá pokožka je inak citlivá.

Predtým ako začnete s terapiou, dbajte na vytvorenie sterilného prostredia pri aplikácii mezoterapie:

1. dôkladne si umyte ruky pod tečúcou teplou vodou s použitím mydlových prípravkov

2. dôkladne umyte miesto, kde bude terapia aplikovaná, a pripravte si:

  • AD RollTD – dermaroller
  • Anti-bakteriálny prostriedok na dezinfekciu alebo antiseptické obrúsky
  • Misku so studenou vodou
  • Umývaciu žinku
  • Čistý uterák
  • Kvalitný hydratačný krém alebo sérum (s obsahom vit. A, C, kolagénu atď.), ampulky pre intenzívnu kúru

Dôkladne umyte pred aplikáciou miesto terapie najskôr vlažnou vodou a použite dezinfekčný prostriedok (napr. sprej Mikrozid), osušte, vyčkajte minimálne 1 minútu, v prípade, že chcete zmierniť pocit bolesti pri použití DERMA-ROLLERA použite krém Emla na znecitlivenie pleti, nechajte ho pôsobiť 10 minút, zotrite a následne omyte miesto terapie studenou vodou bez použitia ďalších prípravkov, osušte, a aplikujte terapiu.

Za použitia jemného tlaku rolujte valčekom DERMA-ROLLER 6 krát každým smerom cez danú oblasť - vertikálne, horizontálne a oboma smermi diagonálne. Pamätajte prosím na to, že epidermis v oblasti okolo očí, nosa a hornej pery je omnoho tenší než v ostatných oblastiach. Preto buďte pri ošetrovaní týchto oblastí obzvlášť opatrný.

Pre dosiahnutie lepšieho výsledku aplikujte na Vašu pokožku po aplikácii Ampulky s obsahom kyseliny hyalurónovej, kolagénu alebo iných účinných látok alebo sérum podľa toho, akú intenzívnu kúru a rýchlu obnovu pleti chcete dosiahnuť.

Po aplikácii je ideálne použiť ešte krém s obsahom kolagénu alebo kyseliny hyalurónovej. 

Valček sa pri intenzívnej 40 dňovej kúre a následnom používaní 1x do týždňa otupí zhruba za 1 rok. Potom je potrebné ho vymeniť, s menej ostrými ihličkami sa jeho účinok totiž znižuje.

Na čo je derma-rollerová mezoterapia vhodná?

Pôsobenie derma-rollera je založené na schopnosti podporovať vlastnú regeneračnú aktivitu organizmu.

Vstup mikroihlíc do kože stimuluje nervové zakončenia v škáre a podkoží, no ihlice sú tak tenké, že pri doporučenom spôsobe použitia nevyvolávajú poškodenie pokožky. Tým zostáva zachovaná ochranná funkcia pokožky. Napriek tomu stimulácia koncových nervových zakončení spúšťa celú škálu fyziologických reakcií, ktoré vedú k procesu hojenia.

Regulovaná tvorba predovšetkým kolagénových vlákien pomocou derma-rolleru vedie k spevneniu škáry a k vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vznikať napríklad po zápaloch kože typu akné, po ovčích kiahňach, alebo ako dôsledok hlbších kožných infekcií, prípadne ako poúrazové následky.

Jeden vpich ihlou nemôže ovplyvniť atrofické jazvy. Avšak tisíce mikroihličiek na valci derma-rolleru vyvolajú proces novotvorby kolagénu.

Výsledky na pleti spravidla klientky pozorujú už druhý týždeň po zákroku. Pre optimálne navodenie účinku kúru robíme 40 dní 2-3x to týždňa s použiťím ampuliek a sér a následne pre zachovanie účinku 1x do týždňa s následným použitím séra a krému.

Absolútne kontraindikácie

Kožné ochorenie prebiehajúce v mieste aplikácie, akútne prebiehajúce ochorenie, ochorenie ovplyvňujúce funkciu imunitného systému, solárny erytém, známa citlivosť na niektorú zo zložiek aplikovaných prípravkov.

Stránka dermarolleru